Dentální hygiena/Recall

Recall je systém pravidelných kontrolních návštěv v ordinaci dentální hygieny. Frekvenci těchto návštěv stanovuji po domluvě s pacientem a dle jeho individuálních potřeb. Zpravidla 2- 4 krát ročně.

V rámci této návštěvy provádím odstranění zubního kamene ultrazvukem nebo ručními nástroji. Pokud je pacient citlivý lze aplikovat povrchovou anestezii a po domluvě s lékařem i anestezii lokální. Pak následuje depurace neboli leštění povrchu zubů pomocí kartáčků a kalíšků a depurační pasty. Po leštění zuby zůstávají lesklé a hladké.


Video odstranění zubního kamene

Pravidelné návštěvy dentální hygienistky lze doplnit o tzv. AIR-FLOW (pískování), které vaše zuby prosvětlí a dodá jim jiskru. Na konci ošetření na zuby aplikuji fluoridový gel, který zvyšuje odolnost zubů vůči kyselinám, které jsou vytvářené bakteriemi v zubním plaku.

Součástí pravidelných návštěv je též kontrola pomůcek, které používáte při své domácí dentální hygieně. Prosím Vás proto, abyste nezapomínali nosit si své zubní pomůcky (kartáček, mezizubní kartáčky, sólo kartáček) na každou návštěvu.

Jak často chodit na dentální hygienu (tzv. recally) je na individuální domluvě. U klientů, kteří mají zdravé zuby a dásně je frekvence návštěv zpravidla 2 x ročně. Klienti po ukončení léčby parodontitidy docházejí zpravidla 4 x ročně.

Je možné se rovnou objednat anebo v ordinaci funguje systém sms výzev, fungující jako připomínka objednání. Není dobré návštěvu dentální hygienistky odkládat. Zanedbání péče se může projevit na stavu Vaší ústní dutiny.

 

Návštěva trvá 60 minut a cena ošetření je 1180 Kč, s Air-flow 1390 Kč.