Dětský pacient

V ordinaci myslím také na nejmenší klienty. Jako zásadní považuji přesvědčit rodiče o nutnosti provádět správné čistění mléčných zoubků důsledně každý den, i když je to činnost pro většinu dětí neoblíbená. Jen to dětem zajistí zdravé zuby bez kazů a zánětů dásní po celý život. Naprosto mylná je informace, že nevadí, když se dočasné zuby zkazí.

Ideální pro děti je první návštěvu v mé ordinaci spojit s návštěvou jednoho z rodičů. Věk je individuální, ale doporučuje se okolo 4 let.  Děti se tak nenásilně a hravě učí spolupráci. Mléčné zuby zkontroluji, vyčistím ručními nástroji, vyleštím a fluoriduji zoubky pro dlouhodobou ochranu před zubním kazem. S dítětem, ale i rodičem nacvičím správnou techniku čistění zubů, doporučím vhodné pomůcky. Pokud jsou vytvořeny mezizubní prostory je třeba začít používat mezizubní kartáčky, jejichž používání spolu také nacvičíme.

Doporučuji čištění zubů u dětí kontrolovat a procvičovat. Minimálně 2 x ročně je vhodné navštívit ordinaci dentální hygieny a s sebou přinést pomůcky, které děti doma používají.

Děti do 15 let – první návštěva  1300, kč-60 min ( v ceně kartáček + mezizubní kartáčky)

Děti do 15 let – dentální hygiena, recall 45 min 1 180,kč-

Děti 15 let – 18 let první návštěva  1480, kč-60 min ( v ceně kartáček + mezizubní kartáčky)
Děti 15 let – 18 let dentální hygiena, recall 45 min 1 350,kč-
Kristina Novotná,DiS.