AIR-FLOW (Pískování)

Mnoha lidem jejich zářivý úsměv dodává na atraktivnosti a sebevědomí. Tento fakt se odráží jak v jejich soukromém, tak i profesním životě. Relativně velkému množství lidí na zubech vznikají tmavé skvrny tzv. pigmentace, které nejdou běžným domácím čištěním odstranit. Vznikají většinou kouřením, pitím kávy, čajů, červeného vína.

K odstranění viditelných pigmentových skvrn na zubech v ordinaci používám účinnou technologii AIR FLOW od německé firmy KAVO. Jde o unikátní řešení, které je založeno na velmi jemném pískování zubů a následném leštění. Proces čištění je založen na vhánění vzduchu, vody a leštícího prášku pomocí trysky do ústní dutiny pacienta. Hlavní čistící složkou je modifikovaná soda bikarbonát upravená do mikrokuliček. Při kontaktu se sklovinou dojde pouze k odstranění pigmentací, aniž by došlo k poškození skloviny. Směs neobsahuje žádné ostré částice, které mohou poškozovat sklovinu.

Hlavní výhodou AIR-FlOW je, že ošetří i ty části Vašich zubů, které nejsou běžným způsobem dostupné. Jde zejména o mezizubní prostory. Po pískování následuje vždy ošetření povrchu skloviny fluoridovým preparátem.
AIR-FLOW je součástí pravidelných tzv. recallových návštěv. Pískování používám také před případným bělením, ať už ordinačním nebo domácím.

Ošetření trvá 60 minut a jeho cena je 1390 Kč.


 

PERIOFLOW® slow motion 4K from EMS Electro Medical Systems SA on Vimeo.

Novinka roku 2018: Naše ordinace je nově vybavena tímto moderním přístrojem, který je kombinací  bezbolestného světelného ultrazvuku a velmi šetrného a efektivního pískovače.